Powiat łukowski: Na policji samoobsługa

W Komisariacie Policji w Stoczku Łukowskim pojawił się nowy alkomat i nie jest to zwyczajny alkomat, ale samoobsługowy. Kupiła go gmina Wola Mysłowska. O zakup alkomatu stoczkowscy policjanci wnioskowali już wiosną. Takiego właśnie urządzenia brakowało często, kiedy do komisariatu zgłaszali się kierowcy chcący sprawdzić stan swojej trzeźwości.

Wójt gminy Wola Mysłowska Kinga Szerszeń oficjalnie przekazała urządzenie podczas grudniowej sesji Rady Gminy.

- Alkomat kupiliśmy ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na wiosek pana komendanta. Urządzenie ma służyć wszystkim, ale mam nadzieję że nie za często – zażartowała wójt.

Komendant Komisariatu w Stoczku Łukowskim, podinsp. Krzysztof Skwarek dziękował i poinformował:

- Urządzenie to będzie zawieszone tuż za wejściem głównym do Komisariatu. Każdy obywatel będzie mógł się obsłużyć. Przy pomocy specjalnych słomek będzie można samodzielnie dokonać pomiaru stanu trzeźwości. Z własnego doświadczenia wiemy, że do Komisariatu zgłasza się dużo osób, które chcą zbadać swój stan trzeźwości a nie zawsze dotychczas było to możliwe – powiedział.

I dodał: - Teraz jedyną trudnością dla tych osób, będzie dotarcie do komisariatu. Przed przyjazdem należy poprosić kogoś z rodziny, aby podwiózł …. W sytuacji, kiedy nie mamy pewności, nie ryzykujmy i nie siadajmy za kierownicą. Wiemy, że stan trzeźwości przy prowadzeniu pojazdu jest ważny. Wiemy, jakie konsekwencje wiążą z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu – przestrzegał komendant.

 

Gmina Wola Mysłowska regularnie wspiera policję i bezpieczeństwo. W kwietniu 2019 r., także na sesji Rady Gminy, policjanci odebrali 100 odblasków ufundowanych przez gminę. Odblaski trafiły do pieszych i rowerzystów.

Te starania zdają się przynosić rezultaty. Przedstawiony w 2019 r. Raport o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy z 2018 r. wskazywał na poprawę bezpieczeństwa. W 2018 r na terenie gminy Wola Mysłowska doszło do 39 przestępstw, mniej niż rok wcześniej.

Na terenie działania Komisariatu w Stoczku Łukowskim, do którego należy między innymi gmina Wola Mysłowska, przez cały 2018 r. policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Na drogach doszło do 3 wypadków (w tym jeden był śmiertelny) i do 35 kolizji.