Korczew: Prace na boisku

Prace na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych  w Korczewie, na którym gra i trenuje Tęcza Korczew trwają. Zmierzają do przystosowania obiektu  boiska do wymiarów spełniających wymogi rozgrywania meczy w klasie A. Na ich zakończenie wykonawca ma czas do połowy listopada.

Reprezentacja Korczewa już piąty rok jest w siedleckiej klasie-A, ale gra poza Korczewem. Mecze są rozgrywane w Mordach i Krzymoszach. Powód? Boisko przy szkole w Korczewie nie spełnia wymogów stawianych klasie A.

Decyzja o budowie nowego boiska zapadła w ubiegłym roku. Władze gminy postanowiły o ich rozpoczęciu. Projekt, którego realizacja trwa, zakłada budowę nowej, szerszej płyty boiska, murawę podlewaną automatycznie, kabiny dla zawodników i punktu medycznego.

Na ten cel gmina zdobyła dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego (na prawie 100 tys. zł). Pozostałe koszty pokrywa gmina.

 Czy po dwóch latach tułaczki i rozgrywania meczów poza granicami  Tęcza wróci na swoje boisko?

Ostatnia kolejka rundy jesiennej będzie rozegrana 10 listopada. Do tej pory prace prawie się zakończą, ale nie jest jeszcze pewne, czy wiosną  murawa będzie gotowa i porośnięta trawą.