W Paprotni plac zabaw a w Hołubli - pracownia

Nowa pracownia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Hołubli i budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Paprotni – w placówkach oświatowych gminy Paprotnia zmiany.

Przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Paprotni pojawi się plac zabaw. Samorząd gminy dostał dofinansowanie na ten cel  z budżetu Województwa Mazowieckiego na zadanie „Budowa terenu sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej w Paprotni” w  wysokości  41 653 zł. Całość zadania 60 000 zł.

Pojawią się nowe urządzenia do rekreacji i zabawy takie jak: orbitek, biegacz, karuzela, huśtawka, zestaw sprawnościowy oraz zestaw zabawowy wielofunkcyjny składający się z wejść wspinaczkowych, zamku, zjeżdżalni, kładki. Realizacja zadania przewidziana jest do 31 grudnia 2019 roku.

W pracowni informatycznej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Hołubli pojawi się nowy sprzęt.

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie 40 tys. 950 zł. Za te pieniądze zostanie zmodernizowana pracownia, w tym sieć logiczno elektryczna. Zostanie kupione 16 komputerów, myszek, oprogramowanie, klawiatury, skaner, drukarka i monitor interaktywny. Wartość projektu  wyniesie 72 tys. zł.