Archeologiczne odkrycie w Seroczynie

To miała być kolejna inwestycja realizowana na terenie gminy. Okazała się inwestycją wyjątkową, ponieważ przyniosła prawdziwą niespodziankę. W Seroczynie, gdzie modernizowano dwie ulice, archeolodzy dokonali niespodziewanego odkrycia. Wykopali z ziemi artefakty,    z których najstarsze pochodzą z XV wieku. Już trafiły do Muzeum w Białej Podlaskiej.

Więcej

Wodynie: Czas podsumowań

Koniec roku to czas podsumowań. O tym, co udało się osiągnąć, o sukcesach, ale i też wyzwaniach na kolejny rok, można już przeczytać na łamach "Przeglądu Wodyńskiego", w wywiadzie z wójtem gminy Wodynie Wojciechem Klepackim. Pełną treść wywiadu znajdziecie także na naszej stronie. 

 

Jakie najważniejsze inwestycje przeprowadzono w 2019 roku?

W 2019 roku inwestycji było bardzo dużo i każdy mieszkaniec musiał je zauważać. Wraz z początkiem roku ruszył drugi etap prac związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej w Rudniku Małym, obejmujący odtworzenie rowów i przepustów. Inwestycja dofinansowana była ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

W tym roku położyliśmy duży nacisk na remont świetlic wiejskich. Na nowo stają się one miejscami, w których mieszkańcy mogą nie tylko ciekawie spędzać wolny czas, rozwijać swoje zainteresowania, ale przede wszystkim spotykać się i integrować. Dobrym przykładem jest Kołodziąż. Wyremontowana świetlica stała się prawdziwą wizytówką wsi. W tym roku przed świetlicą ułożono kostkę brukową. Efekty możecie Państwo sami ocenić. To nie tylko miejsce spotkań, ale i przestrzeń, w której rodzą się inicjatywy lokalne. W Kołodziążu niedawno powstało Koło Gospodyń Wiejskich. Bardzo mnie cieszy ta inicjatywa.

Więcej